Vakıf Kültürü ve ÖSEV

vakif_kulturu

Editörden…

Tarihimize baktığımızda, vakıflar tarafından el atılmamış, hizmet verilmemiş bir alan yok gibidir. Temel amacı “insana hizmet” olan her vakıf, farklı bir amaç için kurulur. Pek bilinmez, ama öksüz kızlara çeyiz hazırlamaktan tutun, hizmetçilerin kırdığı kâse ve kapların yerlerine yenisini almak, çocukları baharda açık havada gezdirmek, kış aylarında kuşların beslenmesini sağlamak, sokaktaki tükürükleri temizlemek için kurulmuş vakıflar olmuştur. Atalarımızdan devraldığımız vakıf ruhu, bugün de insanlarımıza hizmet eden pek çok vakıf tarafından yaşatılmaktadır.

Temeli insana hizmet olan vakfımız, 2004 yılından bu yana toplumumuzda “Önleyici Tıp Bilinci” ni yerleştirmek, eğitime destek sağlayarak daha doğru bir eğitim için çabalamak, kendi milli kültür unsurlarımıza sahip çıkmak ve geliştirmek için eğitim ve sosyal yardımlaşma alanlarında çalışmalarını devam ettirmektedir.

Gençlerin gelişimi için gençlere koşulsuz destek veren vakfımız, aynı zamanda ‘Vakıfgenç’ şuuruyla unutulmak üzere olan vakıf kültürünü genç nesillere aktarmaya çalışmaktadır. Bu projeyle; sağlıklı düşünen, kendini geliştiren, araştıran, fikir üreten ve sorgulayan bir gençlik ruhu oluşturulmaktadır. Ancak böyle bir genç nesil, sorunlara analitik çözümler üretir, kendisi ve çevresindekiler için yararlı işlere imza atar.

Siz çok değerli misafirlerimizin sitemizi ziyaret ederken keyif alacağınızı ümit ediyoruz.

Muhammed Sefa Şirvan
Yıldız Teknik Üniversitesi
Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği