Yeni Bakış Yeni Bir Vizyon

Toplumumuzda teknoloji çağının yan etkilerini en çok yaşayan kesimler gençler ve çoçuklar. Bilgisayar oyunları, televizyon, cep telefonu ve internetle her gün saatlerini boşa harcayan kuşak  gerçek hayattan gitgide dahada uzaklaşıyor. Tüm bunların üstüne ülkemizin kronikleşen ekonomik sorunlarıda eklenince bizler geleceği planlamak ve ona göre yaşamaktan çok günü kurtarmaya çalışıyoruz, gelecek kaygısıyla yaşıyoruz. Doğal olarak bu şartlar altında bizler idealistlikten uzaklaşıyoruz ve geleceğe dair güçlü bir vizyona sahip olamıyoruz.

Bilgisayar, cep telefonu , televizyon, internet… eli kanlı zaman katillerimiz. Çok azımız bu katilleri yakalayıp hak ettikleri yere koyabiliyoruz. Uzağa gitmeden kendimden bahsedeceğim. İlkokul lise yıllarında benim para birimim internet saatiydi. Nasıl mı? Öğretmenimin alınmasını zorunlu tuttuğu bir kitaba 5 lira vermem demek benim için 5 saat internet kafe zararı demekti. Hoş bugünde değişen pek bir şey yok. Şimdilerde para birimim ev kirası… Evet gerçekten çoğumuz bu kadar karanlıkta yaşıyoruz, güneşe hasret.

Sorunlar sorunlar sorunlar ve karanlık… Peki güneş nerde, ne zaman gelecek, nasıl aydınlanacağız? Maalesef bu yaşlarda probleme saplanıp kalmak kısır döngüye girmek çoğumuzun kaderi. İşte tam burada güneş ilk ışıklarıyla doğuyor ufuktan. İlk gelen ışıkları anlamlandıramıyoruz gözlerimiz kamaşıyor belkide garipsiyoruz bu durumu. Ama güneş daha da yükseliyor önümüzü ileriyi görüyoruz. Gördükçe güneşe dahada sıkı tutunuyoruz. Biz gençlerin ihtiyacı aydınlanmak. Güneşi istiyoruz karanlık dünyalarımıza ileriyi görmek dahada ileriyi görmek gözlerimizde.

Herkese GÜNAYDIN! bu sabah farklı bakın pencerenizden dünyanıza,  yepyeni günler aydınlık günler başlıyor. ‘VAKIFGENÇ’ güneşi ufukta yükseliyor. Vakıfgenç anlayışı güneşimiz. Önce kendimizi geliştirip topluma ‘VAKIFGENÇ’ olmak idealimiz. Çok çalışmak , aydınlanmak, aydınlatmak vizyonumuz. Haydi uyanın gençler! bugün yarın bizi bekliyor daha yapılacak bir sürü iş, aydınlanacak bir sürü yer var.

Hasan Basri Cenk