Girişimciliğe ve Hayata Farklı Bir Bakış: Yücel Muratoğlu ÖSEV'de

29 Kasım 2015
Yorumlar 0
Kategori Haberler
29 Kasım 2015, Yorumlar 0

Geçtiğimiz yıllarda, farklı konu ve alanlarda uzman pek çok konuğu ağırlayan ÖSEV’in bu dönemki ilk konuğu, genç yaşına rağmen kısa sürede çok yol kat eden girişimci ve Young Ceo Club Yönetim Kurulu Başkanı Yücel Muratoğlu idi. Sohbet havasında geçen toplantı, 29 Kasım Cuma akşamı, artık geleneksel hale gelen Okuma Okulumuz’un da yapıldığı Çengelköy’de bulunan vakıf merkezimizde gerçekleşti.

Özellikle son yıllarda üzerine pek çok seminerin düzenlendiği, çeşitli eğitimlerin verildiği girişimcilik konusunu, kendi yaşamından kesitlerle ve örneklerle farklı bir tarzda anlatan Yücel Muratoğlu salonu dolduran ÖSEV’li gençlerin beğenisini topladı.

Anlattığı farklı hikâyelerle, yardımlaşma ve paylaşma konusunda da gençlere çeşitli öğütlerde bulunan Yücel Muratoğlu’na kış mevsimine girdiğimiz bu günlerde sıcak ve samimi sohbetiyle içimizi ısıttığı için ÖSEV ailesi olarak çok teşekkür ediyoruz.

F. Melikşah ODABAŞI
Boğaziçi Üniversitesi
Turizm İşletmeciliği 4. Sınıf Öğrencisi

yucel1

Girişimcilik nedir? Artık bir fikrim var. İnsanın elindeki en güzel ve önemli olan sermayesini değerlendirmesi olarak düşünüyorum. Peki, elimizdeki en güzel sermayemiz nedir diye düşündüğümde, bu hafta gerçekleşen etkinliğimizdeki konuğumuzun tecrübelerinden aktardıkları ile sermayemizin “aklımız” ve “inancımız” olduğuna karar verdim. Sabrın ve istemenin tanımını tam olarak öğrendiğime inanıyorum. Hayatımda ilk kez bir CEO’nun hayatını bizzat kendisinden dinlemenin gururu ve heyecanını hissettim.

Sabır, istemek ve çalışmak ile nelerin yapılabileceğini bu kadar güzel bir söyleşi ile bize aktardığı için sayın Yücel Muratoğlu’na ve bizleri bir araya getiren ÖSEV’e çok teşekkür ederim…

Betül AKŞAN
İstanbul Üniversitesi
Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri 4. Sınıf Öğrencisi

Gençlik, hayat ırmağının akacağı mecrayı belirlemekte bir başlangıç teşkil etmek yönünden çok önemlidir. Yani kişiliğin ana vasıflarının belirlenmesi, ömrün en güzel mevsiminde olmaktadır. İnsanın eğitim ve öğretimi ise, fıtratında mevcut olan taklit kabiliyeti ile menfi ya da müspet örnekleri taklit etmesinden ibarettir. Bir sebeple kişinin kendisine örnek aldığı kişinin vasıfları çok mühimdir. Bu bilinçle hareket eden kıymetli hocalarımızın davetlisi bu hafta Yücel Muratoğlu idi.

Bizden biri olması, benzer hatıralar, gençliğin verdiği dinamizm bizim iki saatlik heyecanımızı canlı tuttu. Çok keyifli bir “Okuma Okulu”nun ardından hafta sonuna girmek hayatımızı bir kez daha gözden geçirmek demekti bekli de…

Emeği geçen herkese teşekkürler…

Belkıs DUMAN
Marmara Üniversitesi
İngilizce İlahiyat 3. Sınıf Öğrencisi

Yücel Muratoğlu, klasik girişimcilik konferanslarından oldukça farklı bir sunum yaptı bizlere. Genç yaşına rağmen yaşadığı birçok tecrübeyi, girişimcilik serüvenini ilginç anektodlarla aktardı ve zihnimizde canlandırdı. Sabretmenin, inanmanın ve istemenin sonucunda neler olabileceğini kendi hayatından örneklerle gösterdi.

Sadece maddiyata önem verilmeyeceğini ve hayatında yaşadığı dönüm noktasını bizzat yaşadıklarından anlattı. Şahsi olarak oldukça istifade ettim, nihayetinde bir hayat tecrübesini bize aktardı. Kendisine teşekkür ediyor ve başarılarının devamını diliyorum.

Yunus Emre OĞUZ
İstanbul Üniversitesi
Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler 4. Sınıf Öğrencisi

Comments are closed.